O nas

Akuku! (od prawej): Magda (logopeda)
i Ewelina (pedagog specjalny)

Akademia Akuku to projekt, który zrodził się ze spotkania dwóch osobowości. Pragniemy, aby WŁASNORĘCZNIE tworzone przez nas miejsce było ciepłe, rodzinne, twórcze i przyjazne. Pracujemy z pasją, werwą i pełnym zaangażowaniem w rozwijanie umiejętności każdego z podopiecznych. Poznajcie najbardziej przebojowy, kreatywny zespół terapeutyczny:

Ewelina – specjalista od zadań specjalnych (czyli pedagog specjalny), szalona, wesoła i energiczna, pełna motywacji i pasji. Całą swoją energię przelewa na innych. Według niej nie ma rzeczy niemożliwych. Potrafi położyć porządnie gładź i jest remontową mistrzynią silikonu😊 Każdą nawet najtrudniejszą kwestię ubierze w kolorowe barwy. Szalona i nieprzeciętna, oryginalna ale i stanowcza.

Magdalena – specjalista od „ę” „ą”, czyli logopeda pełną gĘbĄ 😉Nic nie powiem” – to dla niej słowa nie do przyjęcia. Na co dzień pracuje za trzech, mówi za dwóch, co udziela się także dzieciom na zajęciach, zaś jej maksymą jest „wszyscy za jednego”. Być może matematyka nie jest Jej mocną stroną, niemniej jednak dzielić potrafi bezbłędnie! Dzieli się energią, pomysłowością, obdziela uważnym spojrzeniem i mądrą radą. W środowisku budowlanym znana jako „Szybki wałek malarski” oraz redekorator łazienek.

Poza „matkami – założycielkami”  Akuku to także:

Gosia – w akukowych kręgach znana jako Gosia – Błyskawica lub Ninja – Małgorzata. Działa szybko i skutecznie, pierwsza we wszystkim. Po prostu: solidna firma. Z dziećmi potrafi pracować w każdych warunkach: przy stole, na podłodze, w kuchni i to zawsze z uśmiechem na twarzy.  Niepowstrzymanie, z właściwym sobie zapałem, pomaga pokonywać góry trudności jakie piętrzą dzieciom wady wymowy. Tajniki „ś”, „ć”, „dź” i innych artykulacyjnych zagwozdek nie są jej obce, a przy tym potrafi uczynić z nich  znakomitą zabawę dla każdego!

Basia, czyli człowiek z sercem na dłoni. W naszym akukowym świecie zasłynęła jako Barbara – Sokole Oko: wypatrzy każdą literówkę w tekście, krzywo przyczepiony piktogram, przypuszczalnie nawet „mysz pod miotłą” nie umknie Jej czujnemu spojrzeniu. Jest poliglotką: zna język emocji, a nawet język jaskiniowców.  Jako psycholog i diagnosta wykorzystuje swoje wrodzone umiejętności, by dostrzegać dobro oraz mocne strony swoich podopiecznych.

Mirka – wierzymy, że indiański odpowiednik Jej imienia to „Spokój Jeziora”. Jest ostoją mądrości i opanowania, które procentują z każdym Jej krokiem wśród akukowych ścieżek. Potrafi z pełną powagą rozmawiać z dziećmi o emocjach, by po chwili bawić się na całego z najmłodszymi w najdzikszych podskokach i pląsach. Ze zrozumieniem i ciepłem pochyla się nad każdą trudnością dzieci. W trakcie akukowych pogaduszek potrafi snuć piękne opowieści o życiu.

Akuku, a teraz kilka słów na serio…

Ewelina Podlaszewska – z wykształcenia pedagog specjalny. Z zamiłowania zawodowego – terapeuta spektrum autyzmu i innych zaburzeń rozwoju. Ukończyłam Collegium Pedagogicum na Uniwersytecie w Opolu. W 2010 roku rozpoczęłam staż zawodowy, a następnie pracę w Poradni dla Osób z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami Rozwoju „Prodeste” w Opolu. Od tego momentu rozpoczęłam przygodę swojego życia – pracę z dziećmi ze spektrum autyzmu. Pracowałam jako terapeuta indywidualny, członek zespoły diagnostycznego, terapeuta zajęciowy podczas turnusów rehabilitacyjnych, szkoleniowiec. Specjalizuję się w pracy z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji, minimalizowania zaburzeń sensorycznych metodą C. Delacato (alternatywa dla Integracji Sensorycznej).

Dotychczas pracowałam m.in. w Niepubliczej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w Lublinie. Obecnie swoją ścieżkę zawodową wiążę z Prywatnym Przedszkolem entliczek – pentliczek w Lublinie oraz Akademią Akuku, w której rozwijam m.in. autorski program dotyczący samodzielności i samoobsługi, jak również współpracuję z Biurem Turystycznym Tairon Turnusy przy organizacji kolonii stacjonarnych i wędrownych dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu.

Magdalena Dyniec – z wykształcenia logopeda, audiolog. Z zamiłowania zawodowego – specjalista w zakresie opóźnionego rozwoju mowy. Ukończyłam Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Już w trakcie studiów oddawałam się swojej pasji, prowadząc badania logopedyczno – audiologiczne dotyczące wadliwej artykulacji głoski /r/.

Swoją przygodę zawodową rozpoczęłam w gabinecie terapii logopedycznej Papla, gdzie zajmowałam się indywidualną diagnozą i terapią logopedyczną dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy. Od 2015 roku pracuje w przedszkolu z oddziałami integracyjnymi ,,Entliczek – pentliczek” na stanowisku logopedy. Pracowałam jako specjalista wczesnego wspomagania rozwoju. Zajmowałam się również opieką logopedyczną w przychodni IMA-MED. Spotykając na swojej drodze odpowiednie osoby postanowiłam założyć Akademię rozwoju i zabawy AKUKU.

W swojej pracy kieruję się indywidualnym podejściem do każdego dziecka, poznaniem jego potrzeb i szukaniem najlepszego rozwiązania trudności w zakresie mowy werbalnej. Praca z dziećmi jest dla mnie przyjemnością, dlatego cieszę się, że jestem w tym miejscu. AKUKU – to moje małe miejsce na ziemi.

O naszych kochanych Dziewczynach, tj. Mirce, Basi i Gosi wersję „na serio” zamieścimy już wkrótce (czyli: strona w budowie)